Na dojrzałość szkolną sześciolatka składają się osiągnięcia rozwojowe w następujących sferach: umysłowej, ruchowej, emocjonalnej i społecznej. Pójście dziecka do szkoły budzi wśród niektórych rodziców niepokoje oraz wątpliwości. Dlatego Muminki zaprosiły rodziców do przedszkola w celu obserwacji swoich pociech podczas różnych aktywności.

Zgromadzone informacje, mogą pomóc rodzicom w poznaniu stopnia gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole i ewentualnym wspomaganiu jego rozwoju. Podstawową formą nauki w przedszkolu jest zabawa. Dlatego przebieg aktywności zaplanowany był w taki sposób, aby była ona radosnym przeżyciem. Inspirowała dzieci do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytania, rozbudzała zainteresowanie liczeniem, czytaniem i pisaniem oraz zmianami w otoczeniu społeczno-przyrodniczym.

Galeria zdjęć grupy Muminki - zajęcia otwarte 2023

Leśna przygoda w grupie Muminków nr1