Grupa Muminków wspólnie z wychowawcą zaprosiła rodziców na zajęcia otwarte, które miały na celu kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno z wykorzystaniem legendy „Legenda o Świętym Marcinie”.

Podczas zajęć dzieci poznały losy Świętego Marcina, który pomagał bliźniemu oraz dowiedziały się, dlaczego zajadamy się rogalami i gęsiną 11 listopada. Poza tym przedszkolaki za pomocą „zaczarowanego obrusa” przeniosły się do Poznania, gdzie odbywa się parada z okazji Dnia Świętego Marcina. Do zajęć dzieci przygotowały się wcześniej i wspólnie z rodzicami wykonały lampiony. Przedszkolaki poznały również tradycję obchodów dnia Św. Marcina w Niemczech. W trakcie zajęć wspierana była wielokierunkowa aktywność dzieci poprzez organizację warunków sprzyjających nabywaniu doświadczeń w fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym obszarze ich rozwoju. Dzieci poznały przysłowie „Co kraj to obyczaj, co rodzina to zwyczaj”, które mówi, że każdy kraj i region, posiada swoją unikatową kulturę i tradycję. Natomiast w każdej rodzinie są zwyczaje, pielęgnowane od pokoleń, niekiedy dziwne czy niezrozumiałe dla obcych. Na podsumowanie zajęć rodzice wspólnie z przedszkolakami wykonali serca w barwach narodowych: biało-czerwonych.

Galeria zdjęć grupy Muminki - zajęcia otwarte z rodzicami 2022

„Co kraj to obyczaj, co rodzina to zwyczaj” - zapoznanie z przysłowiem nr1
„Co kraj to obyczaj, co rodzina to zwyczaj” - zapoznanie z przysłowiem nr2
„Co kraj to obyczaj, co rodzina to zwyczaj” - zapoznanie z przysłowiem nr3
„Co kraj to obyczaj, co rodzina to zwyczaj” - zapoznanie z przysłowiem nr4
„Co kraj to obyczaj, co rodzina to zwyczaj” - zapoznanie z przysłowiem nr5
„Co kraj to obyczaj, co rodzina to zwyczaj” - zapoznanie z przysłowiem nr6
„Co kraj to obyczaj, co rodzina to zwyczaj” - zapoznanie z przysłowiem nr7
„Co kraj to obyczaj, co rodzina to zwyczaj” - zapoznanie z przysłowiem nr8
„Co kraj to obyczaj, co rodzina to zwyczaj” - zapoznanie z przysłowiem nr9
„Co kraj to obyczaj, co rodzina to zwyczaj” - zapoznanie z przysłowiem nr10
„Co kraj to obyczaj, co rodzina to zwyczaj” - zapoznanie z przysłowiem nr11
„Co kraj to obyczaj, co rodzina to zwyczaj” - zapoznanie z przysłowiem nr12
„Co kraj to obyczaj, co rodzina to zwyczaj” - zapoznanie z przysłowiem nr13