W ramach realizacji Programu Rozwoju Czytelnictwa grupę Koziołka Matołka odwiedziła pani Ewa Chotomska – pisarka, autorka tekstów piosenek dla dzieci, założycielka legendarnych "Fasolek",  która całe swoje życie poświęciła dzieciom.

W trakcie spotkania dzieci miały okazję wziąć udział we wspólnych zabawach ruchowych w trakcie których pani Ewa zachęcała do śpiewania swoich znanych piosenek takich jak: Szczotka, pasta, Mydło lubi zabawę, Fantazja. Dzieci odgadywały również zagadki, bawiły się w rymy oraz zabawy językowe. Nasz gość zachęcał dzieci do codziennego czytania książek, podkreślając, iż czytanie nie tylko poszerza wiedzę, ale także rozwija wyobraźnię. Podczas spotkania pani Ewa zacytowała również wiersz swojej mamy Wandy Chotomskiej pt. „ Chłopak na opak”. Spotkanie wywarło na nas wszystkich ogromne wrażenie i  zostanie w naszej pamięci na długo.

Galeria zdjęć grupy Koziołek Matołek - spotkanie z pisarką Ewą Chotomską w Próchnowie 2022

Spotkanie z Ewą Chotomską w grupie Koziołka Matołka 1
Spotkanie z Ewą Chotomską w grupie Koziołka Matołka 2