W związku z realizacją programuNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, grupa „Muminków” oraz „Czerwonego Kapturka” były na wycieczce w Bibliotece Pedagogicznej, w Chodzieży. Celem programu jest promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Przedszkolaki brały udział w warsztatach literackich, inspirowanych poezją i literaturą dziecięcą. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytane przez panie bibliotekarki wiersze i opowiadania. Najmłodszym najbardziej podobał się teatrzyk kamishibai „Przyjaźń”. Przedszkolaki dowiedziały się, jak funkcjonuje biblioteka pedagogiczna oraz czym się ona różni od innych bibliotek. Podczas wizyty w bibliotece pedagogicznej przedszkolaki miały możliwość zwiedzania magazynu oraz zapoznania się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Dzieci zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika, poznały zasady wypożyczania książek. Dziękujemy za miłe przyjęcie oraz ciekawe zajęcia Panią bibliotekarką.

Galeria zdjęć Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - Światowy Dzień Książek,  Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Chodzieży 2022

Światowy Dzień Książek - Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Chodzieży nr 1
Światowy Dzień Książek - Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Chodzieży nr 2
Światowy Dzień Książek - Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Chodzieży nr 3