E-dziennik UONET+ dla rodziców

Przede wszystkim szybka, wygodna komunikacja ze szkołą

Dzięki temu, że użytkownikami dziennika elektronicznego systemu UONET+ są wszyscy członkowie szkolnej społeczności i wszyscy mają w nim swoje konta możliwe jest bardzo łatwe zorganizowanie wymiany informacji pomiędzy dowolnymi członkami tej społeczności za pomocą komunikatów przypominających e-maile. Komunikowanie się ze szkołą nie wymaga od Ciebie znajomości adresów e-mail. System umożliwia umożliwiających łatwe adresowanie wybranej grupy użytkowników dziennika elektronicznego (np. od wychowawcy do wszystkich rodziców uczniów klasy 2A, od nauczyciela danego przedmiotu do wybranych rodziców, rodzica do nauczycieli i wychowawcy itp.).

Szybki podgląd danych dotyczących dziecka

Dane rejestrowane przez nauczycieli takie jak tematy zrealizowanych lekcji, wpisy dotyczące obecności oraz oceny i uwagi są natychmiast po ich wprowadzeniu dostępne dla rodziców. Oczywiście ma do nich również dostęp uczeń. Przy okazji po zalogowaniu do systemu rodzice i uczniowie mają dostęp do planu lekcji.

Bezpieczeństwo i rozwój dziecka

Dzięki systemowi UONET+ możesz bez jakiejkolwiek zwłoki dowiedzieć się o tym, że Twoje dziecko nie dotarło do szkoły i podjąć odpowiednie działania, jeśli przyczyna nieobecności nie jest Tobie znana. W systemie UONET+ możesz na bieżąco obserwować postępy swoich dzieci i wszelkie dodatkowe informacje związane z ich codzienną nauką, w tym również innymi działaniami, w jakie angażują się w szkole. Otwiera to możliwości aktywnego wspierania Twoich dzieci w codziennej edukacji i wykazywania zainteresowania ich pracą i rozwojem. Jednocześnie szybko możesz reagować na problemy, jeśli się pojawiają.

Bądź przygotowany do rozmowy

Dzięki dziennikowi elektronicznemu podczas bezpośrednich spotkań wychowawcą nie tracisz czasu na otrzymanie znanych już Tobie informacji o ocenach frekwencji, osiągnięciach i uwagach. Możesz wraz z nauczycielem skupić się na merytorycznej rozmowie, czyli na prawdziwej, obustronnej komunikacji. Zastąpi ona jednostronny przekaz informacji od wychowawcy, który ma miejsce podczas tradycyjnych konsultacji rodziców z nauczycielami.

By budować dobre relacje i owocną współpracę

Często słyszy się głosy, że nic nie może zastąpić bezpośrednich spotkań nauczycieli i rodziców. To pewnie prawda, ale każdy kto wie, jaka jest frekwencja na spotkaniach z rodzicami musi zauważać, że spotkania te jako jedyna formuła wymiany informacji pomiędzy szkołami a rodzicami zwyczajnie przestają spełniać swoją rolę w dzisiejszym zaganianym świecie. Pamiętaj, że dziennik elektroniczny nie jest po to, żeby zlikwidować spotkania nauczycieli z rodzicami, ale po to, aby ułatwić ich codzienne kontakty.

Wygoda użytkowania

UONET+ zapewnia uprawnionym osobom dostęp do wszystkich danych uczniowskich nie tylko w ramach jednej szkoły, ale również w ramach zespołu szkół, a nawet szkół zlokalizowanych w danej gminie. Masz dwoje dzieci w jednej szkole? Nie musisz pamiętać dwóch loginów i haseł. Za pomocą jednego logowania będziesz mieć dostęp do danych o dwójce Twoich dzieci.

Problemy w działaniu aplikacji Dzienniczek+

1. Otwieramy ustawiania w urządzeniu mobilnym (nie w aplikacji)

2. Wyszukujemy aplikacji Dzienniczek+.

3. Wyszukujemy opcji (są różne w zależności od oprogramowania i jego wersji) mogą występować jako: przechowywanie/pamięć/dane.

4. Otwieramy tę opcję i klikamy: wyczyść dane/wyczyść pamięć.

5. W tym momencie możemy ponownie zarejestrować urządzenie, zalogować się do aplikacji i włączyć ponownie powiadomienia.

W razie problemów z logowaniem na wersji komputerowej poniżej zamieszczam poradę:

Na podstawie Rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie zasad organizacji  i udzielania pomocy
psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach z dnia 22 lipca 2020 r (Dz.U. poz 1280)
w przedszkolu organizowana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna.

W Przedszkolu Samorządowym w Margoninie  organizowane są w ciągu dnia zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami,
jak również dla dzieci zdolnych, które odbywają się w godzinach pobytu dziecka w przedszkolu.

Zajęcia specjalistyczne:

 • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
 • zajęć logopedycznych
 • zajęcia z psychologiem
 • zajęcia z zakresu integracji sensorycznej.

 

Przedszkole Samorządowe w Margoninie współpracuje z poradnią psychologiczno-pedagogiczna
w Chodzieży.

Dane kontaktowe do Poradni psychologiczno-pedagogicznej w Chodzieży:

Ul. Składowa 5
 tel. kontaktowy  67 28- 12- 531

http://poradniachodziez.edu.pl/index.php

Rodzicu, otrzymałeś dostęp do dziennika elektronicznego Uczniowie Optivum NET+ (UONET+). Aby zobaczyć informacje o swoim dziecku:

 1. W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego: https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminamargonin Wyświetli się powitalna strona systemu.
 2. Zaznacz opcję: Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość.
 3. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło.
 4. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk  Ustaw nowe hasło
 5. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.
 6. Przeglądaj informacje o swoim dziecku, otwierając poszczególne zakładki.
  Informacje na temat poruszania się w programie znajdziesz na zakładce Pomoc

Instrukcja pierwszego logowania - materiał wideo:

Nie pamiętasz hasła do e-dziennika? Zobacz jak łatwo je odzyskać

W Przedszkolu Samorządowym w Margoninie został powołany IOD, pan Marek Puś  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.