Podsumowaniem realizowania tematu kompleksowego „Życie w krainie śniegu i lodu” w grupie Myszki Miki, było wykonanie pracy plastyczno – technicznej pt. „Pingwin”.

Dzieci miały okazję doskonalić wrażliwość zmysłową angażując zmysły wzroku, dotyku i węchu, podczas wypełniania konturu pingwina solą morską oraz kawą mieloną. Dzięki wielozmysłowej stymulacji dostarczane są mózgowi informacje od wszystkich zmysłów następnie dokonuje się ich rozpoznanie, segregowanie, interpretacja i integracja z wcześniejszymi doświadczeniami. Dzięki aktywności sensorycznej dziecko zdobywa orientację a także poczucie bezpieczeństwa. Ułatwia mu również lepsze zrozumienie otaczającego go świata, daje możliwość zdobywania nowych doświadczeń i doznań.

Galeria zdjęć grupy Myszki Miki - polisensoryczna praca plastyczna "Pingwin" 2023

Polisensoryczna praca plastyczna - Pingwin 1
Polisensoryczna praca plastyczna - Pingwin 2
Polisensoryczna praca plastyczna - Pingwin 3
Polisensoryczna praca plastyczna - Pingwin 4
Polisensoryczna praca plastyczna - Pingwin 5
Polisensoryczna praca plastyczna - Pingwin 6
Polisensoryczna praca plastyczna - Pingwin 7
Polisensoryczna praca plastyczna - Pingwin 8
Polisensoryczna praca plastyczna - Pingwin 9
Polisensoryczna praca plastyczna - Pingwin 10
Polisensoryczna praca plastyczna - Pingwin 11