Podczas realizacji tematu kompleksowego „Nadchodzi jesień” dzieci z grupy Myszki Miki przyniosły do przedszkola dary jesieni, które towarzyszyły im podczas różnych aktywności, a podczas jesiennych zajęć plastycznych przedszkolaki poznały nową technikę plastyczną frottage wykonując pracę plastyczną pt.: "Dywan z kolorowych liści".

Do wykonania prac techniką frottage wykorzystujemy przedmioty o wyraźnej fakturze: tapety, monety, firanki, serwetki, grube tkaniny obiciowe. Można także wykorzystać materiał przyrodniczy: korę drzew, liście, kamienie. Na wybranej powierzchni umieszczamy kartkę papieru i pocieramy ją ołówkiem, kredką woskową lub specjalnymi grafitami. Można tworzyć ciekawe kompozycje umieszczając na podłożu kilka przedmiotów tworzących całość. Dzieci wykorzystały do tej techniki liście dębu, jarzębiny, topoli, klonu, hortensji, orzecha włoskiego oraz dzikiego bzu. Dzięki zajęciom plastycznym przedszkolaki utrwaliły nazwy drzew oraz wygląd ich liści.

Galeria zdjęć grupy Myszka Miki - praca plastyczna techniką frottage 2022

Dywan z kolorowych lisci. Myszka Miki 1