W marcu wszyscy czekamy na przyjście wiosny, aby w sali robiło się coraz bardziej radośnie i kolorowo w dniu 23 marca , w „Kąciku przyrody” dzieci z grupy Krasnala Hałabały założyły hodowlę roślin.

„Maluszki” oglądając nasiona oraz cebulki roślin porównywały ich wielkość, kształt, kolor, poznawały ich rodzaje. Następnie wsypywały ziemię do doniczek i samodzielnie siały koper, pietruszkę, rzodkiewkę, rzeżuchę, sadziły fasolę oraz cebulę, sadziły  kwiaty cebulkowe tj. irysy oraz sadził bratki.  Zakładając hodowlę dzieci poznały sposoby siania i sadzenia niektórych roślin oraz jakie warunki są potrzebne roślinom do życia – przeliczały ilość posadzonych cebulek i warzyw, aby nie posadzić je zbyt gęsto, gdyż nie będą mogły swobodnie się rozwijać, wiedzą także, że należy sprawdzać wilgotność ziemi w doniczkach i w razie potrzeby podlewać roślinki. Nasz „Kącik przyrody” to jakby małe laboratorium, miejsce do wykonywania przyrodniczych doświadczeń, które sprawiają dzieciom ogromną radość, a hodowle nowalijek wzbogacą wiosenny jadłospis.

Galeria zdjęć grupy Krasnal Hałabała - wiosenny ogródek 2022

Przedszkolny ogródek u Krasnala Hałabały1