Grupa Krasnala Hałabały w Alpakolandzie 2023

Zajęcia dla przedszkolaków z bliskim udziałem zwierząt to wartościowe lekcje, podczas których dzieci poznają ich zwyczaje i kształtują odpowiednie postawy wobec zwierząt. Grupa Krasnala Hałabały” wzięła udział w wycieczce do Alpakolandu w Klotyldzinie, gdzie zwiedzaliśmy farmę, na której mieliśmy okazję spotkać alpaki, króliki, konie, kury, owce. Oprowadzała nas pani Dorota - mama Kasi, naszej koleżanki z grupy. Pani Dorota opowiedziała dzieciom o podstawowych zagadnieniach dotyczących hodowli zwierząt, ich nawykach i upodobaniach.

Wiosenne zajęcie otwarte w grupie Krasnala Hałabały 2023

Edukacja przedszkolna umożliwia dzieciom wszechstronny rozwój fizyczny, emocjonalny, społeczny i poznawczy. Aby pokazać umiejętności zdobyte przez dzieci w ciągu całego roku grupa „Krasnala Hałabały” zaprosiła rodziców na zajęcie otwarte z edukacji wieloobszarowej pt. „Biedronka poznaje kolory”. Dzieci rozwiązywały zagadki, poznawały owady w oparciu o wiersz pt. „Wyprawa pewnej biedronki” M. Wójcik, doskonaliły umiejętność analizy i syntezy sylabowej wyrazów.

Dzień Mamy i Taty w grupie Krasnala Hałabały 2023

Z okazji Dnia Mamy oraz zbliżającego się Dnia Ojca grupa „Krasnala Hałabały” zaprosiła swoich rodziców na spotkanie pt. „Cała łąka dla Mamy i Taty”. Dzieci wystąpiły w roli tulipanów, maków, mleczy, konwalii i innych kwiatów dziękując rodzicom za miłość i opiekę oraz życząc wielu radosnych i szczęśliwych dni. W repertuarze uroczystości znalazły się inscenizacje pt. „Wszystko dziś dla mamy” oraz „Kwiaty dla mamy i taty”, wiersze, piosenki z aranżacją ruchową oraz tańce. Dzieci wspólnie z rodzicami stworzyły też bum, bum rurkową orkiestrę oraz wręczyły miłe upominki, własnoręcznie wykonane w przedszkolu.