„Chodził malarz od chaty do chaty,
Wszystkie szyby malował nam w kwiaty,
- wszystkie okna malował srebrzyście,
w małe gwiazdki i palmowe liście.” Malowanie po szkle jest niezwykle inspirującym elementem działalności plastycznej, który zapewnia ogrom możliwości, jak również posiada dużą ilość korzyści dla małych artystów. Pozwala dzieciom na wspaniałe odprężenie się i zrelaksowanie, a jednocześnie zapewnia im ciekawą i angażującą rozrywkę, która będzie stanowiła wspaniałą odmianę od standardowego rysowania lub malowania. Malowanie na szkle rozwija wyobraźnię i kreatywność dzieci oraz uczy je pracy z nowym materiałem. Przedszkolaki z grupy „Smerfów” zobaczyły jak mróz maluje piękne wzory na szybach, a następnie przystąpiły do pracy: samodzielnie ozdobiły szyby w naszej sali pięknymi zimowymi wzorami. Sami oceńcie kto piękniej ozdobił szyby: mróz czy nasze Smerfy? 

mrozem malowane smerfy1
mrozem malowane smerfy2
mrozem malowane smerfy3
mrozem malowane smerfy4
mrozem malowane smerfy5
mrozem malowane smerfy6
mrozem malowane smerfy7
mrozem malowane smerfy8
mrozem malowane smerfy9
mrozem malowane smerfy10
mrozem malowane smerfy11
mrozem malowane smerfy12
mrozem malowane smerfy13
mrozem malowane smerfy14
mrozem malowane smerfy15
mrozem malowane smerfy16
mrozem malowane smerfy17
mrozem malowane smerfy18
mrozem malowane smerfy19