22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy
i o otaczającej nas przyrodzie.

Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie, szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie! Grupa Reksia założyła również hodowlę roślin. Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie siały rzeżuchę, szczypiorek, pietruszkę, zioła oraz sadziły cebulkę na szczypiorek i różne kwiaty. Po zasianiu i podlaniu, rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrody.

Galeria zdjęć grupy Reksia - zajęcia z okazji Dnia Ziemi.

Dzień Ziemi w grupie Reksia 1
Dzień Ziemi w grupie Reksia 2
Dzień Ziemi w grupie Reksia 3
Dzień Ziemi w grupie Reksia 4
Dzień Ziemi w grupie Reksia 5
Dzień Ziemi w grupie Reksia 6
Dzień Ziemi w grupie Reksia 7
Dzień Ziemi w grupie Reksia 8
Dzień Ziemi w grupie Reksia 9
Dzień Ziemi w grupie Reksia 10