Grupa Reksio uczestniczyła w zajęciach przyrodniczych w Szkółce Leśnej, którym przewodniczył Pan Sławomir Cieślik.

Leśniczy opowiadał dzieciom, jak pozyskuje się nasiona, pokazał na czym polega praca w szkółce leśnej. Przedszkolaki dowiedziały się, że zbiór nasion to jeden z podstawowych elementów hodowli lasu. Zebrane nasiona trafiają do szkółki, gdzie służą do wyhodowania młodego pokolenie lasu. Pan Sławomir pokazał również, jak wygląda praca na dalszych etapach po posadzeniu drzew: co dzieje się na leśnej uprawie. Po fascynującym spacerze, mali miłośnicy przyrody wzbogaceni o wiedzę na temat „Od nasionka do sadzonki”, pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do przedszkola. Dzieci otrzymały sadzonki drzew, które posadziliśmy w ogrodzie przedszkolnym. Składamy serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa Podanin za mile spędzony czas, połączony z edukacją.

Galeria zdjęć dzieci z grupy Reksio z "Dnia Drzewa"

„Dzień drzewa” u Reksia nr 1
„Dzień drzewa” u Reksia nr 2
„Dzień drzewa” u Reksia nr 3
„Dzień drzewa” u Reksia nr 4
„Dzień drzewa” u Reksia nr 5
„Dzień drzewa” u Reksia nr 6
„Dzień drzewa” u Reksia nr 7
„Dzień drzewa” u Reksia nr 8
„Dzień drzewa” u Reksia nr 9