Zimno, coraz zimniej – pamiętamy o ptakach.

Śnieg zasypał pola, lasy. Dokąd lecą głodne ptaki? Kto je karmi po zamieci? Kto? Wiadomo- dzieci! Przedszkolaki z grupy Reksia rozmawiały o ptakach zimujących w Polsce. Zastanawiały się, czym i jak dokarmiać ptaki zimą. Dzieci dowiedziały się, kiedy rozpocząć dokarmianie ptaków, a kiedy zakończyć, jaki pokarm jest dla nich najlepszy, czym karmić ptaki, a czego unikać, gdzie można ustawić karmnik. Następnie w ogrodzie przedszkolnym rozwiesiły karmę. Dzięki naszemu dokarmianiu, ptaszki mają szansę przetrwać zimę, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewać. Zachęcamy Państwa również, do wspólnego z dziećmi dokarmiania ptaków we własnych ogrodach. Takie działania niosą ze sobą wspaniały walor edukacyjny dla naszych pociech, uczą odpowiedzialności, dbania o środowisko naturalne, dają możliwość obserwacji, ale także, satysfakcję i wiele radości.

Galeria zdjęć dzieci z grupy Reksia z dokarmiania ptaków 

Dokarmianie ptaków nr1
Dokarmianie ptaków nr2
Dokarmianie ptaków nr3
Dokarmianie ptaków nr4
Dokarmianie ptaków nr5
Dokarmianie ptaków nr6
Dokarmianie ptaków nr7
Dokarmianie ptaków nr9
Dokarmianie ptaków nr10