Grupa Reksia włączyła się do akcji  #MuremZaPolskimMundurem, która prowadzona jest w całym kraju za pośrednictwem Poczty Polskiej. Przedszkolaki wysłały  kartki samodzielnie zrobione dla mundurowych na granicy.

Podczas „Dnia Ukrainy”, przedszkolaki poznały między innymi barwy narodowe Ukrainy,  herb oraz muzyką a także z najważniejszymi tradycjami i zabytkami architektury. Z pewnością dzieci pytają o sytuację w Ukrainie i o to czy jest jeszcze wojna. Czy rozmawiać z dziećmi na ten trudny temat, by nie wywołać strachu o swoje życie, stresu oraz niepotrzebnych lęków. W dobie telewizji i mediów społecznościowych do dzieci w każdym wieku  docierają  smutne, czasami przerażające informacje o sytuacji w Ukrainie. My jako rodzice i nauczyciele  jesteśmy zobowiązani do tego, aby nie unikać tematu, a raczej uspokoić i spokojnie wytłumaczyć to co się blisko naszej granicy dzieje.

Galeria zdjęć dzieci z grupy Reksio z „Jesteśmy różni, a jednak podobni” 

„Jesteśmy różni, a jednak podobni” nr1
„Jesteśmy różni, a jednak podobni” nr3
„Jesteśmy różni, a jednak podobni” nr2
„Jesteśmy różni, a jednak podobni” nr4
„Jesteśmy różni, a jednak podobni” nr5
„Jesteśmy różni, a jednak podobni” nr6
„Jesteśmy różni, a jednak podobni” nr7
„Jesteśmy różni, a jednak podobni” nr8
„Jesteśmy różni, a jednak podobni” nr9
„Jesteśmy różni, a jednak podobni” nr10