W związku z realizacją tematu: Książka moim przyjacielem w grupie Reksia, przeprowadzono zajęcia edukacyjne przybliżające dzieciom etapy powstawania książek, rodzaje książek, a także znaczenie poszanowania książek.

Dzieci zaprosiły mamy do czytania bajek w przedszkolu, a także wykonały swoje mini książeczki. Przedszkolaki zorganizowały również w korytarzu przedszkola Bibliotekę Przedszkolaka z której dzieci mogą wypożyczyć sobie książeczkę do domku, co cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków. Podjęte działania miały na celu pogłębienie świadomości o potrzebie głośnego czytania dzieciom, rozwijanie u dzieci pasji czytania i zainteresowania literaturą, a także uczenie prawidłowych zasad zachowania się w kontakcie z książką.

Galeria zdjęć dzieci z grupy Reksio z tematu Książka skarbnica wiedzy

Książka skarbnica wiedzy nr1
Książka skarbnica wiedzy nr2