Święta majowe to niepowtarzalna okazja, by podjąć działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem.

W minionym tygodniu grupa Reksio uczestniczyła w cyklu zajęć patriotycznych. Dzieci poszerzały wiedzę na temat własnej ojczyzny, poznawały mapę Polski. Przedszkolaki odbyły „podróż” po Polsce poznały najważniejsze miejsca: Warszawę, Poznań, Kraków, Morze Bałtyckie, Zakopane i Tatry.  Poprzez działania plastyczno-techniczne przedszkolaki rozbudzały wyobraźnię i doskonaliły sprawność manualną. Wzbogacały słownik o pojęcia patriotyczne: godło, orzeł biały, barwy ojczyste, flaga. Głównym celem projektu było budzenie świadomości narodowej – postaw patriotycznych wśród dzieci.

Galeria zdjęć dzieci z grupy „Reksio” – „Polska – Moja Ojczyzna

„Polska – Moja Ojczyzna” nr1
„Polska – Moja Ojczyzna” nr2
„Polska – Moja Ojczyzna” nr3
„Polska – Moja Ojczyzna” nr4
„Polska – Moja Ojczyzna” nr5
„Polska – Moja Ojczyzna” nr6
„Polska – Moja Ojczyzna” nr7
„Polska – Moja Ojczyzna” nr8
„Polska – Moja Ojczyzna” nr9
„Polska – Moja Ojczyzna” nr10