Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Margoninie zaprosiła najmłodszych do wspólnego świętowania XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Grupa  Reksio  zwiedzając bibliotekę i czytelnię, zapoznała się z działalnością biblioteki dla dzieci, ze zbiorami wypożyczalni oraz czytelni, jak również z pracą bibliotekarza. Najmłodsi wiedzą, jak należy obchodzić się z książkami oraz jak należy zachowywać się w bibliotece. W trakcie spotkania przedszkolaki poznały przyjaciela Kemushi oraz jego przyjaciół, z którymi przeżyliśmy wspaniałą przygodę, oglądając teatrzyk Kamishibai „Mój przyjaciel Kemushi”. Następnie wykorzystując kolorowy papier i słomki, dzieci wykonały kolorowe motylki wg instrukcji. Na podsumowanie spotkania dzieci rozwiązywały zagadki i odgadywały ukryte hasło: „Motylki”. Doskonale poradziły sobie z pytaniami zadawanymi przez panią bibliotekarkę. Całe spotkanie przebiegło w przemiłej, radosnej atmosferze, a miało na celu promowanie czytelnictwa.

 

Galeria zdjęć z grupy Reksio Teatrzyk Kamishibai „Mój przyjaciel Kemushi”.

Teatrzyk Kamishibai „Mój przyjaciel Kemushi” nr1
Teatrzyk Kamishibai „Mój przyjaciel Kemushi” nr2
Teatrzyk Kamishibai „Mój przyjaciel Kemushi” nr3
Teatrzyk Kamishibai „Mój przyjaciel Kemushi” nr4
Teatrzyk Kamishibai „Mój przyjaciel Kemushi” nr5
Teatrzyk Kamishibai „Mój przyjaciel Kemushi” nr6
Teatrzyk Kamishibai „Mój przyjaciel Kemushi” nr7
Teatrzyk Kamishibai „Mój przyjaciel Kemushi” nr8
Teatrzyk Kamishibai „Mój przyjaciel Kemushi” nr9
Teatrzyk Kamishibai „Mój przyjaciel Kemushi” nr10