Grupa „Reksia” odwiedziła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Margoninie, aby poznać tajniki ich pracy. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku.

Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Przedszkolaki mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej oraz odpowiedzialnej pracy strażacy. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas, którego nabyły cenną wiedzę.  Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

Galeria zdjęć „W remizie strażackiej” - poznajemy pracę strażaka u Reksia 2022

„W remizie strażackiej” - poznajemy pracę strażaka nr1
„W remizie strażackiej” - poznajemy pracę strażaka nr2
„W remizie strażackiej” - poznajemy pracę strażaka nr3
„W remizie strażackiej” - poznajemy pracę strażaka nr4
„W remizie strażackiej” - poznajemy pracę strażaka nr5
„W remizie strażackiej” - poznajemy pracę strażaka nr6
„W remizie strażackiej” - poznajemy pracę strażaka nr7
„W remizie strażackiej” - poznajemy pracę strażaka nr8
„W remizie strażackiej” - poznajemy pracę strażaka nr9
„W remizie strażackiej” - poznajemy pracę strażaka nr10