Grupa Reksio uczestniczyła w warsztatach ceramicznych. Przedszkolaki uczestniczyły w MGOK, w warsztatach z gliną. Glinę nie tylko się ugniata, ale też głaszcze, zwija, roluje, klepie.

Pani Agnieszka, która prowadzi zajęcia z ceramiki, tłumaczy, że są one mocno relaksujące. Dają poczucie sprawczości, ale też uczą akceptacji dla niedoskonałości. Zajęcia twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom. Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały kawałki gliny tak, aby uformować z nich wymarzone figurki. Sama zabawa gliną była przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła dzieci były zachwycone. Zajęcia ceramiczne uczą skupienia, precyzji i koncentracji, a są to cechy niezwykle ważne. Podczas zajęć ceramicznych nie jest istotny efekt, lecz sam proces pracy z gliną, zabawa, kreatywność oraz samodzielne doświadczanie! Dziękujemy za kreatywne zajęcia z gliną.

Galeria zdjęć z zajęć grupy Reksia pt. Samodzielność, twórczość i zabawa ważniejsze - niż efekt

Samodzielność, twórczość i zabawa ważniejsze - niż efekt! nr1
Samodzielność, twórczość i zabawa ważniejsze - niż efekt! nr2
Samodzielność, twórczość i zabawa ważniejsze - niż efekt! nr3
Samodzielność, twórczość i zabawa ważniejsze - niż efekt! nr4
Samodzielność, twórczość i zabawa ważniejsze - niż efekt! nr5
Samodzielność, twórczość i zabawa ważniejsze - niż efekt! nr6
Samodzielność, twórczość i zabawa ważniejsze - niż efekt! nr7
Samodzielność, twórczość i zabawa ważniejsze - niż efekt! nr8
Samodzielność, twórczość i zabawa ważniejsze - niż efekt! nr9
Samodzielność, twórczość i zabawa ważniejsze - niż efekt! nr10