W ramach realizacji tematyki związanej z bezpieczeństwem, przedszkolaki z grupy „Reksio” uczestniczyły w spotkaniu z Komendantem Straży Miejskiej w Margoninie – panią Katarzyną Kurnik.

Celem wizyty Strażnika było poszerzenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania. Dzieci w skupieniu wysłuchały wierszy na temat bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach oraz utrwaliły numery alarmowe. Pani komendant zwróciła szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas przechodzenia przez jezdnię, spacerów i podróżowania. Dużą uwagę poświęciła noszeniu odblasków podkreślając, iż taki mały element jak odblask może uratować życie i sprawić, że każdy staje się widoczny przez kierujących pojazdem z odległości kilkudziesięciu metrów. Ważnym elementem spotkania było przechodzenie przez jezdnię w obecności funkcjonariusza Straży Miejskiej. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki przedstawiające bezpieczne sytuacje. Dziękujemy pani komendant za bardzo ważną i pouczającą wizytę.

Galeria zdjęć grupy Reksio - wizyta Straży Miejskiej 2022

Bezpiecznie przechodzę przez jezdnię - spotkanie z komendantem Straży Miejskiej - Reksio 1
Bezpiecznie przechodzę przez jezdnię - spotkanie z komendantem Straży Miejskiej - Reksio 2
Bezpiecznie przechodzę przez jezdnię - spotkanie z komendantem Straży Miejskiej - Reksio 3
Bezpiecznie przechodzę przez jezdnię - spotkanie z komendantem Straży Miejskiej - Reksio 4 (2)
Bezpiecznie przechodzę przez jezdnię - spotkanie z komendantem Straży Miejskiej - Reksio 5 (2)
Bezpiecznie przechodzę przez jezdnię - spotkanie z komendantem Straży Miejskiej - Reksio 6 (2)
Bezpiecznie przechodzę przez jezdnię - spotkanie z komendantem Straży Miejskiej - Reksio 7 (2)
Bezpiecznie przechodzę przez jezdnię - spotkanie z komendantem Straży Miejskiej - Reksio 8 (2)
Bezpiecznie przechodzę przez jezdnię - spotkanie z komendantem Straży Miejskiej - Reksio 9 (2)
Bezpiecznie przechodzę przez jezdnię - spotkanie z komendantem Straży Miejskiej - Reksio 10 (2)
Bezpiecznie przechodzę przez jezdnię - spotkanie z komendantem Straży Miejskiej - Reksio 11 (2)
Bezpiecznie przechodzę przez jezdnię - spotkanie z komendantem Straży Miejskiej - Reksio 12