Zabawy i gry ruchowe są charakterystyczną formą działalności dzieci w wieku przedszkolnym.

Odpowiadają najbardziej im potrzebom, zainteresowań i rozwijają ogólną sprawność fizyczną. Wprowadzają radosny nastrój, dobre samopoczucie i dają dziecku możliwość zaspokojenia naturalnej  potrzeby ruchu. Korzystając z pięknej pogodny dzieci z grupy „Wróbelka Elemelka” zaprosiły koleżanki i kolegów z grupy „Reksia” do wspólnych zabawa ruchowych do wspólnych zabaw. Do zabaw wykorzystano przyrząd nietypowy – worek na śmieci. Zabawy miały na celu doskonalenie ogólnej sprawności ruchowej oraz sprawności w zakresie wykonywania podskoków.

Galeria zdjęć dzieci z grupy Wróbelek Elemelek i Reksio z zajęć ruchowych.

Zabawy ruchowe wróbelek elemelek i reksio 1
Zabawy ruchowe wróbelek elemelek i reksio 2
Zabawy ruchowe wróbelek elemelek i reksio 3
Zabawy ruchowe wróbelek elemelek i reksio 4
Zabawy ruchowe wróbelek elemelek i reksio 5
Zabawy ruchowe wróbelek elemelek i reksio 6
Zabawy ruchowe wróbelek elemelek i reksio 7
Zabawy ruchowe wróbelek elemelek i reksio 8
Zabawy ruchowe wróbelek elemelek i reksio 9
Zabawy ruchowe wróbelek elemelek i reksio 10