Masaż różnymi fakturami doskonale pobudza zmysły. Właściwe poruszanie się po takich przedmiotach zwiększa aktywność ruchową, doskonali kontrolę nad własnym ciałem, wzmacnia koncentrację oraz wyobraźnię (bo stopy nie tylko transportują nasze ciało, ale i przekazują informację o świecie). Taka stymulacja stóp pobudza przede wszystkim mięśnie które napinają się i rozluźniają naprzemiennie, na skutek czego korzyść z dobrego ukrwienia czerpie cały organizm.

W grupie Wróbelka Elemelka ćwiczyliśmy swoje stopy spacerując na boso na piętach, na palcach, na zewnętrznej oraz wewnętrznej stronie. Nasze stopy bawiły się gazetami: unosiły je do góry, palce zgniatały gazety próbując zrobić z nich kulki, które posłużyły nam do masażu. Był też spacer po sensorycznym torze do ćwiczeń równowagi z wypustkami oraz ścieżce sensorycznej, które stymulują receptory na stopach, dostarczają wielu bodźców dotykowych i ćwiczą u dzieci dużą motorykę. Przechodząc po „ścieżce ruchu” trzeba było bardzo uważać na kierunki stawiania stóp. A kiedy nasze nogi już się zmęczyły postanowiliśmy poćwiczyć przypinanie skarpetek klamerkami do linki, bo przecież sprawność naszych dłoni jest również bardzo ważna. Sensoryczny dzień dostarczył nam wiele wrażeń, wszelkie bariery zostały przełamane i wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie!

Galeria zdjęć grupy Wróbelek Elemelek - sensoryczne zajęcia bez skarpetek

„Sensoryczny dzień bez skarpetek” - Wróbelek Elemelek 1
„Sensoryczny dzień bez skarpetek” - Wróbelek Elemelek 2
„Sensoryczny dzień bez skarpetek” - Wróbelek Elemelek 3
„Sensoryczny dzień bez skarpetek” - Wróbelek Elemelek 4
„Sensoryczny dzień bez skarpetek” - Wróbelek Elemelek 5
„Sensoryczny dzień bez skarpetek” - Wróbelek Elemelek 6
„Sensoryczny dzień bez skarpetek” - Wróbelek Elemelek 7
„Sensoryczny dzień bez skarpetek” - Wróbelek Elemelek 8
„Sensoryczny dzień bez skarpetek” - Wróbelek Elemelek 9
„Sensoryczny dzień bez skarpetek” - Wróbelek Elemelek 10