Przedszkolaki z grupy Wróbelka Elemelka uczestniczyły w „zabawach makaronowych”. Tego dnia rozmawialiśmy o pochodzeniu makaronu, składnikach, z których powstaje oraz różnych daniach z makaronu w roli głównej.

Makaron to oprócz licznych wrażeń dotykowych i wzrokowych, także możliwość segregowania, mieszania kolorów i kształtów, porównywania wielkości i kształtu, układania barwnych kompozycji czy tworzenia prac plastycznych. Nie zabrakło oczywiście wielu zabaw makaronowych, które są świetnymi ćwiczeniami, uczą cierpliwości i precyzji ruchów, a przy tym dostarczają wiele uśmiechu na twarzy. Ogromną radość sprawiło dzieciom wyławianie z wody rurek makaronowych przy użyciu słomki oraz zabawy sensoryczne z wykorzystaniem ugotowanego makaronu spaghetti. Przedszkolaki wykonały również „Makaronowe jesienne drzewo”. 

Galeria zdjęć grupy Wróbelek Elemelek - sensoryczne zabawy z makaronem

Zabawy z makaronem - Wróbelek Elemelek 1
Zabawy z makaronem - Wróbelek Elemelek 2
Zabawy z makaronem - Wróbelek Elemelek 3
Zabawy z makaronem - Wróbelek Elemelek 4
Zabawy z makaronem - Wróbelek Elemelek 5
Zabawy z makaronem - Wróbelek Elemelek 6
Zabawy z makaronem - Wróbelek Elemelek 7
Zabawy z makaronem - Wróbelek Elemelek 8
Zabawy z makaronem - Wróbelek Elemelek 9
Zabawy z makaronem - Wróbelek Elemelek 10
Zabawy z makaronem - Wróbelek Elemelek 11
Zabawy z makaronem - Wróbelek Elemelek 12
Zabawy z makaronem - Wróbelek Elemelek 13
Zabawy z makaronem - Wróbelek Elemelek 14
Zabawy z makaronem - Wróbelek Elemelek 15
Zabawy z makaronem - Wróbelek Elemelek 16