Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw będących źródłem wielu witamin i składników odżywczych, a wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewką.

Przedszkolaki z grupy Wróbelka Elemelka omawiały ilustracje przedstawiające marchewki zwracając uwagę na kształt, kolor oraz jadalne części rośliny. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych ze śpiewem, zabawach ćwiczących orientację w przestrzeni i utrwalających strony ciała, łączyły ze sobą marchewki z odpowiednimi figurami zwracając uwagę na kształt oraz przeliczały warzywa rosnące na grządce. Wykonały również pracę plastyczną polegającą na wycięciu marchewkowych puzzli, złożeniu ich, naklejeniu na kartkę i wyklejeniu konturu pomarańczową krepą. Był to dzień pełen zgodnej radosnej współpracy.

Galeria zdjęć grupy Wróbelek Elemelek - Dzień Marchewki 2022

Dzień marchewki - Wróbelek 1