4 października grupa "Kubusia Puchatka" włączyła się w obchody Światowego Dnia Uśmiechu. Pomysłodawcą radosnego święta jest Harvey Ball, autor symbolu żółtej uśmiechniętej buzi. Głównym celem jest uświadomienie dzieciom znaczenia optymistycznego podejścia do życia.

Uśmiech nic nas nie kosztuje, a jak wiele może znaczyć dla drugiego człowieka. Dzielmy się nim każdego dnia. Zabawy 4 października miały każdego przedszkolaka wprawić w dobry nastrój i wywołać dużo uśmiechu na twarzy.  Doskonaliliśmy umiejętność rozpoznawania i nazywania uczuć. Wykonaliśmy wesołe prace plastyczne oraz uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych. Przedszkolaki po zajęciach w sali, wyszły na spacer ulicami Margonina, aby wręczyć mieszkańcom uśmiechnięte słoneczka i zachęcić do częstego uśmiechania się. Recytując hasło: "Mały czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzia była uśmiechnięta!". Był to naprawdę radosny dzień - akcja się udała!

Galeria zdjęć grupy Kubuś Puchatek - Światowy Dzień Uśmiechu

Dzień Uśmiechu Kubuś Puchatek 1