Grupa Misia Uszatka wzięła udział w warsztatach ceramicznych –  lepienie z gliny. Warsztaty poprowadziła pani Agnieszka, która o glinie wie prawie wszystko. Na wstępie spotkania pokazała dzieciom, jak ciekawe i piękne rzeczy można ulepić lub wyrzeźbić z gliny. Sama zabawa gliną była dla przedszkolaków wielką przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła, dzieci były zachwycone. Wałkowały glinę, robiły ozdoby zwykłymi przedmiotami, np. patyczkiem.

Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Zanim powstała ostateczna rzeźba, dzieci wielokrotnie niszczyły swoją pracę, by zacząć od nowa, do momentu całkowitego zadowolenia z powstałego dzieła. Pani Agnieszka  udzielała instrukcji, odpowiadała na wiele pytań dzieci i pomagała nieco w tworzeniu.

Galeria zdjęć grupy Miś Uszatek - warsztaty z gliną w MGOK 2023

Zabawy z gliną. Miś Uszatek1