W grupie „Misia Uszatka” często realizowane są zajęcia z el. programowania. W tym tygodniu pracowaliśmy z tematem kompleksowym Tajemnice robotów i komputerów.

Towarzyszył nam programowalny robot Koko. Koko to sympatyczny robot krokodyl, któremu pomagaliśmy poznawać naszą salę. Tworzyliśmy różne trasy, układając płytki na grzbiecie krokodyla np. „do przodu”, „do tyłu”, „w lewo”, „w prawo”. Obserwowaliśmy jego ruchy, aby sprawdzić, czy wykona po kolei wszystkie polecenia jakie dla niego wybraliśmy. Było przy tym bardzo wesoło. Koko wprowadził nas w świat zabawnych dźwięków, gdy układaliśmy na jego grzbiecie płytki z symbolami „kąpiel”, „drzemka”, „strach”. Bawiąc się z Koko stawialiśmy kolejne kroki w języku komputerowym. Ćwiczyliśmy wyobraźnię, kreatywność i logiczne myślenie.

Galeria zdjęć grupy Misia Uszatka - zajęcia z programowania.

Programowanie z robotem w grupie Misia Uszatka 1
Programowanie z robotem w grupie Misia Uszatka 2
Programowanie z robotem w grupie Misia Uszatka 3
Programowanie z robotem w grupie Misia Uszatka 4
Programowanie z robotem w grupie Misia Uszatka 5
Programowanie z robotem w grupie Misia Uszatka 6
Programowanie z robotem w grupie Misia Uszatka 7
Programowanie z robotem w grupie Misia Uszatka 8
Programowanie z robotem w grupie Misia Uszatka 9