Matematyka otacza nas wszędzie oraz mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto w marcu. „Muminki” podjęły wyzwanie w Międzynarodowym Dniu Matematyki

i brały udział zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Atrakcyjna matematyczna gra ruchowa „Detektyw Ula na tropie” oczarowała przedszkolaki. Dzieci świetnie wcieliły się w poszukiwaczy przygód, których zadaniem było odkodowanie haseł i rozwiązywanie zadań matematycznych. Przedszkolaki krok po kroku rozwiązywały zagadki wykonywały zadania, które doprowadziły do mety, czyli skarbu. Celem takich zajęć jest wpływ na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat.

Galeria zdjęć grupy Muminki - gra matematyczna "Detektyw Ula na tropie" 2023

Detektyw Ula na tropie nr1