Miłą niespodzianką okazała się wizyta pani Joanny, mamy Stanisława, która przybyła do „Muminków” ze wspaniałym kotem „Piorunem” i śnieżnobiałą, prześliczną kotką. Przedszkolaki z zachwytem przyglądały się pięknym, czworonożnym przyjaciołom, którzy swoimi ogromnymi oczami wpatrywał się w to, co działo się wokół.

Pani Asia opowiedziała przedszkolakom o zwyczajach kotów i sposobach opieki nad zwierzętami oraz na czym polega ich pielęgnacja. Spotkanie przyniosło wszystkim wiele radości. Dzieci przyjrzały się zwierzątkom, dojrzały ich długie wąsy, spiczaste uszy oraz długi ogon. Kontakt ze zwierzętami uświadamia, że, posiadają one zdolność odczuwania. Dlatego należy przejawiać w stosunku do nich życzliwość oraz troskę. Na pożegnanie „kotki” zostawiły przedszkolakom niespodziankę i oddaliły się wraz ze swoim opiekunem. Na stolikach czekały kartki z wizerunkiem kota.

Galeria zdjęć grupy Muminki - czworonożni gości 2023

Miauczy kotek, miau! nr1