12 czerwca dzieci z grupy „Czerwony Kapturek” wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej na lekcję pokazową. Przedszkolacy gościli w klasie III, której wychowawcą jest pani Elżbieta. Grupa „Czerwonego Kapturka” brała udział w lekcji przeprowadzonej przez szkolnego kolegę z III klasy – Kubę.

Przedszkolacy z uwagą i zainteresowaniem słuchały szkolnego kolegi oraz chętnie odpowiadały na zadane pytania. Dzieci brały aktywny udział w przeprowadzonej lekcji. 6-latki dowiedziały się do jakiego programu należą uczniowie – „Kubusiowi przyjaciele przyrody”. Dzieci przypomniały sobie przy tym wiedzę dotyczącą segregacji śmieci oraz recyklingu. Po przeprowadzonej lekcji dzieci miały do wykonania zadania, które pomogli im wykonać szkolni koledzy. Na koniec odbyła się wycieczka po szkole, dzieci zobaczyły jak wygląda m.in.: sala gimnastyczna, hala sportowa, świetlica, stołówka. Wizyta w szkole miała na celu zainteresowanie dzieci szkołą oraz kształtowanie samodzielności. Dziękujemy bardzo za możliwość wizyty w szkole.

Galeria zdjęć grupy Czerwony Kapturek - wizyta w szkole podstawowej 2023

CZERWONY KAPTUREK W SZKOLE 1