"Jak zwierzęta przygotowują się do zimy"- spotkanie w MGBP w Margoninie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Kiedy liście złocą się i czerwienią, a stragany uginają się od soczystych jesiennych pyszności, to idealny moment, by pomyśleć o… zimie. Przygotowują się do niej także zwierzęta. Niektóre, aby przetrwać ten trudny czas, gromadzą zapasy na zimę, zmieniają futra na cieplejsze, inne zapadają w sen zimowy, a jeszcze inne opuszczają nasz kraj.

Które zwierzę śpi, a które biega zimą po lesie? Czy podczas chłodniejszych miesięcy tylko niedźwiedzie przytulą głowę do poduszki, czy także inni mieszkańcy lasu zapadają w sen zimowy? O tym, jak zwierzęta przygotowują się do zimy podczas spotkania w MGBP w Margoninie rozmawiała Pani Małgosia Cholewińska –Polcyn. W spotkaniu brały udział dziećmi z grupy "Misia Uszatka” . Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, wysłuchały opowiadania z serii ,, Z przygód Krasnala Hałabały” L. Krzemienieckiej. Dzieci rozpoznawały różne dary jesieni, które można znaleźć w lesie. Po zabawach przyszedł czas na pracę plastyczną, był to sympatyczny jeżyk wykonany z szyszki.

Galeria zdjęć grupy Miś Uszatek - Dzień Głośnego Czytania 2023

Biblioteka.Miś Uszatek1