grupa dzieci podczas zajęć z pielęgniarką na temat zmysłów

W grupie Muminków odbył się cykl zajęć prowadzonych przez pielęgniarkę – panią Sylwię Kowalewską, podczas których dzieci poznały zmysły człowieka oraz ich istotną rolę w jego życiu. Na zajęciach dowiedziały się, jak wiele zawdzięczamy naszym pięciu zmysłom. Za pomocą oczu, uszu, nosa, języka i dłoni możemy doświadczać otoczenia i odnaleźć się w rzeczywistości.

grupa dzieci z przedszkola na warsztatach wielkanocnych w szkole podstawowej

Zajęcia plastyczno - techniczne to ulubiona forma działalności dzieci już od najmłodszych lat. Umożliwiają one odreagowanie napięć, rozwijają twórcze myślenie oraz wyobraźnię, kształtują pamięć wzrokową, zręczność manualną, rozwijają uzdolnienia i zainteresowania artystyczne dzieci oraz ich wrodzone możliwości twórcze. Jedną z form współpracy sześciolatków z Przedszkola Samorządowego w Margoninie z uczniami Szkoły Podstawowej były Wielkanocne Warsztaty Plastyczne, które odbyły się w klasie I.

grupa dzieci podczas zajęć matematycznych rozwijających umiejętność współpracy i zdrowej rywalizacji

W grupie Muminków obchodziliśmy Dzień Gier Planszowych. Dzieci przyniosły tego dnia swoją ulubioną grę planszową, np.: „Grzybobranie”, „Chińczyk”, „Wyspa skarbów”, „Kto szybciej”, „Pchełki”, „Statki”.

grupa dzieci podczas zajęć matematycznych

W ramach rozwijania kompetencji matematycznych w przedszkolu, dzieci zdobywają pewną wiedzę i rozwijają określone postawy. Choć mogłoby się wydawać, że matematyka w przedszkolu znacznie różni się od tej, którą wykorzystujemy w życiu dorosłym, to jest ona niezwykle potrzebną nauką.

Muminki z wizytą w Szkole Podstawowej w Margoninie 2024

Wychowanie fizyczne … to przede wszystkim kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i innych oraz przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze fizycznej. 9 lutego przedszkolaki z grupy „Muminków” odwiedziły Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Margoninie.