Wycieczka do Alpakolandu - Smerfy 2024

9 maja najmłodsza grupa z przedszkola – grupa „Smerfów” - wybrała się na pierwszą przedszkolną wycieczkę. Zajęcia dla przedszkolaków z bliskim udziałem zwierząt to wartościowe lekcje, podczas których dzieci poznają ich zwyczaje i kształtują odpowiednie postawy wobec zwierząt. Grupa „Smerfów” wzięła udział w wycieczce do Alpakolandu w Klotyldzinie, gdzie zwiedzaliśmy farmę, na której mieliśmy okazję spotkać alpaki, króliki, konie, kury, owce.

grupa dzieci przedszkolnych podczas zajęć z eksperymentem z kolorowych cukierków

3 kwietnia obchodzimy Dzień Tęczy. Dzieci z grupy Smerfów tego dnia dowiedziały się, z ilu i jakich kolorów składa się tęcz, skąd się bierze i jak powstaje. Następnie przystąpiliśmy do wykonania eksperymentu - tęcza z kolorowych cukierków na talerzu. Eksperyment ten wywołał nie małą fascynację u Smerfów.

grupa dzieci przedszkolnych podczas zajęć z sensoplastyki

Sensoplastyka to plastyczne zajęcia rozwojowe, które polegają na wspieraniu samodzielności i kreatywności dzieci. Plastyka sensoryczna wpływa na stymulację wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, słuchu, dotyku oraz smaku. Dzieci poznają różne faktury, smaki, kolory i zapachy.

Baranki z rzeżuchy - Smerfy 2024

We wtorek 26 marca dzieci z grupy Smerfy wykonały baranki z rzeżuchą. W przyniesionych pojemnikach po jogurtach dzieci zasiały na wacie rzeżuchę. Następnie wszyscy dokleili oczy i rogi swoim barankom. Wykonane baranki dzieci zabiorą do domu na święta, aby mieć świeżo wyrośniętą rzeżuchę w domu.

Spotkanie z królikiem - Smerfy 2024
26 marca grupę „Smerfów” oraz „Reksia” odwiedziła mama Leona oraz Tobiasza – p. Patrycja Tutko – Żurek z ich domowym zwierzątkiem – królikiem. Dzieci poznały królika o imieniu Bomba. Ponadto dowiedziały się, jak należy opiekować się królikiem, jakie jest jego pożywienie, gdzie śpią i wiele innych ciekawych informacji. Dziękujemy Pani Patrycji za poświęcony czas, za chęć zapoznania dzieci z królikiem i słodki upominek .