10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża, święto kłujących ssaków. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach, dlatego nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta.

W grupie „Smerfów” dzień ten obchodziliśmy 13 listopada. Celem obchodów było przypomnienie dzieciom, iż jeże to zwierzęta chronione. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci dowiedziały się również na jak długo jeże zapadają w sen zimowy. Ćwiczyliśmy również motorykę małą – zapinając klamerki na jeżach oraz układaliśmy rytm, który ilustrowała nam kartka – jabłko, liść, robak – gąsienica. Ponadto nie mogło zabraknąć tradycyjnej zabawy „Na dywanie siedzi jeż” oraz leśnych zagadek. Przedszkolaki bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Dzień Jeża spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie.

Galeria zdjęć grupy Smerfy 2023

DZIEŃ JEŻA SMERFY 1