We wtorek 21 listopada w grupie „Smerfów” odbyło się pierwsze zajęcie otwarte dla rodziców pt. „Deszczowa pogoda”. Dzieci pokazały rodzicom, jakie umiejętności już potrafią.

Smerfy zaprezentowały rodzicom swoją piosenkę „Na powitanie” ilustrowaną ruchem. Później dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Historia Smutnej Kropelki Deszczu”. Dzieci powtarzały rymowankę za nauczycielem oraz ilustrowały jej treść, wykonując odpowiednie ruchy rękoma, palcami. Rozwijaliśmy umiejętność układania parasoli od najmniejszego do największego, określania liczby parasoli, segregowania parasoli wg koloru. Smerfy doskonaliły również orientację przestrzenną układając kropelkę: nad, pod oraz za chmurką. Przy zabawie muzyczno-ruchowej dzieci posługiwały się łapkami na muchy i ilustrowały treść piosenki za nauczycielem, łapiąc swoje kropelki. Na zakończenie dzieci wykonały przy pomocy rodziców ćwiczenie oddechowe przy stolikach – każde dziecko miało do przeniesienia za pomocą słomki kropelki na ilustrację parasola. Zabawa „Piłeczki do parasola”, która była ostatnią zaproponowaną w zajęciu zabawą podobała się dzieciom chyba najbardziej i wyzwoliła mnóstwo pozytywnych emocji. Bardzo dziękujemy Rodzicom za poświęcony czas i za uczestniczenie w zajęciu z dziećmi.

Galeria zdjęć grupy Smerfy 2023

DESZCZOWA POGODA ZAJĘCIE OTWARTE SMERFY 1