Piegi są małe, piegi są duże
Piegi odnajdziesz w całej naturze.
Piegi są kolorowe, ładnie ozdabiają.
Najładniej jednak na buziach wyglądają.

A czy Wasze buzie zdobią piegi? Skąd właściwie się one biorą? Dlaczego niektórzy się ich wstydzą? I czy to powód… by być nieszczęśliwym? Wspólnie z przedszkolakami z grupy Krasnala Hałabały odpowiedzieliśmy na te pytania po wysłuchaniu wiersza pt. „Piegi”. Przypomnieliśmy sobie piegowatych bohaterów takich jak Pippi Langstrumpf, Pan Kleks, czy Pysia z bajki Domisie. Były też zabawy i malowanie piegów na buźkach. Na zakończenie słodki poczęstunek – ciasteczka pieguski.

Galeria zdjęć grupy Krasnal Hałabała - Dzień Piegów 2022

Dzień piegów.Krasnal Hałabała1
Dzień piegów.Krasnal Hałabała2
Dzień piegów.Krasnal Hałabała3
Dzień piegów.Krasnal Hałabała4
Dzień piegów.Krasnal Hałabała5
Dzień piegów.Krasnal Hałabała6