Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej był okazją do wizyty pielęgniarki Pani Sylwii Kowalewskiej w grupie Smerfów.

Tego dnia dzieci miały okazję do bezpośredniego zapoznania się z trudnym i odpowiedzialnym zawodem pielęgniarki, a przede wszystkim wzbogacenia i utrwalenia swoich wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani Sylwia zaprezentowała Smerfom swój ubiór – biały fartuch oraz sprzęt medyczny w postaci strzykawek, bandaży, opatrunków, opasek uciskowych, termometrów, ciśnieniomierza, stetoskopu, pulsoksymetru, wenflonu, kroplówki, wagi oraz miary. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak przebiega pomiar ciśnienia, tętna, zakładanie opatrunków, czy podłączenie kroplówki. Zajęcie to miało na celu przede wszystkim pokonanie lęku przed osobami pracującymi w służbie zdrowia oraz zabiegami medycznymi.

Dziękujemy Pani Sylwii za bardzo pouczające i ważne w dzisiejszych czasach spotkanie.

Galeria zdjęć dzieci z grupy Smerfy ze spotkania z pielęgniarką 

Dzień Pielęgniarki w grupie Smerfów 1
Dzień Pielęgniarki w grupie Smerfów 2
Dzień Pielęgniarki w grupie Smerfów 3
Dzień Pielęgniarki w grupie Smerfów 5
Dzień Pielęgniarki w grupie Smerfów 4
Dzień Pielęgniarki w grupie Smerfów 6
Dzień Pielęgniarki w grupie Smerfów 7
Dzień Pielęgniarki w grupie Smerfów 8
Dzień Pielęgniarki w grupie Smerfów 9
Dzień Pielęgniarki w grupie Smerfów 10