Mam pięć paluszków u ręki lewej
i pięć paluszków u prawej.
Pięć to niedużo, ale wystarczy
do każdej pracy i do zabawy.

Jednym z głównych celów zabaw paluszkowych jest rozwijanie motoryki małej dziecka. To świetne ćwiczenie dla malutkich rączek. Poprawia ich sprawność i przygotowuje do samodzielnych, codziennych czynności, takich jak ubieranie się, manipulowanie różnymi przedmiotami, rysowanie, a w dalszej przyszłości – pisanie. Jest to forma zabawy, która uczy dziecko, czym jest dialog. Pokazuje, na czym polega jego naprzemienność, co wspiera rozwój umiejętności komunikacyjnych, a także  korzystnie wpływają na rozwój  mowy.

Galeria zdjęć grupy Reksia - zabawy paluszkowe.

Zabawy paluszkowe u Reksia nr1
Zabawy paluszkowe u Reksia nr2
Zabawy paluszkowe u Reksia nr3
Zabawy paluszkowe u Reksia nr4
Zabawy paluszkowe u Reksia nr5
Zabawy paluszkowe u Reksia nr6
Zabawy paluszkowe u Reksia nr7
Zabawy paluszkowe u Reksia nr8
Zabawy paluszkowe u Reksia nr9
Zabawy paluszkowe u Reksia nr10
Zabawy paluszkowe u Reksia nr11
Zabawy paluszkowe u Reksia nr12