Ćwiczenia gimnastyczne – to jedna z ulubionych aktywności naszych milusińskich. Podczas zabaw ruchowych dzieci z grupy Wróbelka Elemelka miały okazję poznać wiele przyborów niezbędnych w stymulacji sensorycznej stóp. Dotyk, masaż różnymi fakturami skoncentrowany na stopach doskonale pobudza zmysły.

Właściwe poruszanie się po takich przedmiotach zwiększa aktywność ruchową, doskonali kontrolę nad własnym ciałem, wzmacnia koncentrację oraz wyobraźnię (bo stopy nie tylko transportują nasze ciało, ale i przekazują informację o świecie). Pamiętajmy, że taka stymulacja stóp pobudza przede wszystkim mięśnie które napinają się i rozluźniają naprzemiennie, na skutek czego korzyść z dobrego ukrwienia czerpie cały organizm. Poruszanie się po ścieżce sensorycznej to nie tylko świetny masaż dla małych stóp, pobudzający różne receptory, stymulujący wyobraźnię oraz równowagę i poprawiający koordynację wzrokowo-ruchową, ale również wspaniała zabawa dostarczająca dzieciom wiele radości i pozytywnych wrażeń.

Galeria zdjęć grupy Wróbelek Elemelek - gimnastyka z elementami integracji sensorycznej 2022

Ćwiczenia gimnastyczne - Wróbelek Elemelek 1
Ćwiczenia gimnastyczne - Wróbelek Elemelek 2
Ćwiczenia gimnastyczne - Wróbelek Elemelek 3
Ćwiczenia gimnastyczne - Wróbelek Elemelek 4
Ćwiczenia gimnastyczne - Wróbelek Elemelek 5
Ćwiczenia gimnastyczne - Wróbelek Elemelek 6
Ćwiczenia gimnastyczne - Wróbelek Elemelek 7
Ćwiczenia gimnastyczne - Wróbelek Elemelek 8
Ćwiczenia gimnastyczne - Wróbelek Elemelek 9
Ćwiczenia gimnastyczne - Wróbelek Elemelek 10
Ćwiczenia gimnastyczne - Wróbelek Elemelek 11
Ćwiczenia gimnastyczne - Wróbelek Elemelek 12