„Dzień Jamy Ustnej” – higiena jamy ustnej to bardzo ważna sprawa, dlatego też warto edukować dzieci już od najmłodszych lat.

Z tej okazji dzieci z grupy Kubusia Puchatka gościły u siebie panią dentystkę Małgorzatę Walewską. Przedszkolaki uczestniczyły w pogadance na temat pracy dentysty i wpływie niewłaściwego odżywiania na stan uzębienia oraz konieczności codziennego szczotkowania zębów. Pani stomatolog zademonstrowała na modelu szczęki, jak należy prawidłowo szczotkować zęby i pokazała dzieciom jak powinna wyglądać szczoteczka do zębów oraz poinformowała, że szczoteczkę należy co jakiś czas wymieniać na nową. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby zapamięta na zawsze.

Galeria zdjęć grupy Kubuś Puchatek - higiena jamy ustnej 2022

Dzień jamy ustnej grupa Kubusia Puchatka 1