Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Tym razem było to zrobienie przez dzieci soku jabłkowo- marchewkowego.

Dzieci z grupy Misia Uszatka doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką , jego  działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był bez dodatku cukru i bez konserwantów.

Galeria zdjęć grupy Miś Uszatek - robimy pyszny i zdrowy sok 2023

Sok.Miś Uszatek1
Sok.Miś Uszatek2
Sok.Miś Uszatek3
Sok.Miś Uszatek4
Sok.Miś Uszatek5
Sok.Miś Uszatek6
Sok.Miś Uszatek7
Sok.Miś Uszatek8
Sok.Miś Uszatek9