Podczas realizacji tematu kompleksowego „Co to znaczy być odkrywcą?” przeprowadzaliśmy w naszej sali różne zabawy badawcze. Zorganizowaliśmy też dzień doświadczeń, podczas którego poznawaliśmy świat za pomocą naszych zmysłów. Eksperymentowaliśmy z różnymi produktami, poznawaliśmy je za pomocą dotyku, węchu, smaku. Sprawdzaliśmy, które można przelewać, a które przesypywać; które produkty należą do rozpuszczalnych w wodzie, a które są nierozpuszczalne. Dowiedzieliśmy jakie produkty to „płyny”, a jakie to „materiały sypkie”. Dzięki takim zabawom rozwijaliśmy ciekawość poznawczą, stymulowaliśmy zmysły, uczyliśmy się wyciągać wnioski z przeprowadzanych doświadczeń.

Galeria zdjęć grupy Misia Uszatka- eksperymenty i doświadczenia.

eksperymenty w grupie Misia Uszatka 1
eksperymenty w grupie Misia Uszatka 2
eksperymenty w grupie Misia Uszatka 3
eksperymenty w grupie Misia Uszatka 4
eksperymenty w grupie Misia Uszatka 5
eksperymenty w grupie Misia Uszatka 6
eksperymenty w grupie Misia Uszatka 7
eksperymenty w grupie Misia Uszatka 8
eksperymenty w grupie Misia Uszatka 9
eksperymenty w grupie Misia Uszatka 10