„Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie” – na taki właśnie temat na zajęciach rozmawiały dzieci z grupy Misia Uszatka.

Dzieci w wieku przedszkolnym dopiero odkrywają znaczenie przyjaźni i uczą się, jak nawiązywać nowe znajomości. Przedszkolak wchodząc w interakcję rówieśniczą, poszukuje przede wszystkim towarzysza wspólnych zabaw. Zatem postrzeganie przyjaźni dokonywane jest przez pryzmat zabawy i czerpanej przyjemności. Celem zajęć było kształtowanie atmosfery życzliwości i akceptacji wśród dzieci, uświadomienie istoty charakteru kontaktu społecznego, jakim jest przyjaźń, kształtowanie umiejętności utrzymywania poprawnych kontaktów z rówieśnikami, nauka właściwych reakcji w sytuacjach trudnych - nieporozumieniach, konfliktach i sporach rówieśniczych.

Galeria zdjęć grupy Miś Uszatek - Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie 2022

Zajęcia otwarte.Miś Uszatek 1
Zajęcia otwarte.Miś Uszatek 2