grupa dzieci przedszkolnych podczas wycieczki do gospodarstwa rolnego

W czwartek dzieci z grupy Wróbelka Elemelka udały się na wycieczkę do gospodarstwa rodziców Helenki w ramach realizowanego bloku tematycznego „W wiejskiej zagrodzie”. Dzieci zobaczyły jak wygląda praca rolnika i jakie zwierzęta można spotkać w gospodarstwie. Wielkim powodzeniem cieszyła się rodzinka kotków, która przymilała się do dzieci oraz przyjaźnie nastawiony pies pilnujący obejścia.

Dzień Unii Europejskiej - Wróbelek Elemelek 2024

9 maja z okazji dnia Unii Europejskiej, w naszej grupie odbyły się zajęcia mające na celu przekazanie dzieciom elementarnej wiedzy na temat jednego z najważniejszych na świecie związków państw. Dzień Unii Europejskiej to doskonała okazja, aby wprowadzić najmłodszych w koncepcję współpracy międzynarodowej i zasady działania Unii Europejskiej. Przedszkolaki z ciekawością obejrzały film edukacyjny, poznały symbole UE oraz z ciekawością porównywały walutę – euro.

Wycieczka do banku - Wróbelek Elemelek 2024

W piątek 10 maja dzieci z grupy Wróbelka Elemelka udały się z wizytą do Banku Spółdzielczego w Margoninie podczas, której poznały wiele ciekawostek dotyczącej specyfiki pracy w banku. Zapoznały się ze sposobami oszczędzania, gromadzenia, lokowania i przechowywania pieniędzy. Dzieci sprawdziły działanie bankomatu oraz miały okazję przeliczać pieniądze na specjalnie do tego przeznaczonym urządzeniu. Nasi gospodarze obdarowali przedszkolaków upominkami co wzbudziło wiele emocji. Dziękujemy serdecznie dyrektorowi i pracownikom Banku Spółdzielczego w Margoninie za życzliwość i zaproszenie.

Dzień Strażaka- Wróbelek Elemelek 2024

W poniedziałek 6 maja dzieci z grupy Wróbelka Elemelka poznawały zawód strażaka. Przedszkolaki wiedzą już, że strażacy ratują życie ludziom i zwierzętom w różnych sytuacjach zagrażających ich zdrowiu czy grożących utratą życia. Dzieci poznały atrybuty  zawodu strażaka, układały puzzle o tej tematyce, utrwalały numery alarmowe, rozwijały sprawność manualną w czasie wyklejania obrazka plasteliną.

grupa dzieci przedszkolnych podczas sadzenia dębów na placu przedszkolnym okazji dnia drzewa

W czwartek 25 kwietnia dzieci z grupy Wróbelka Elemelka obchodziły Dzień Drzewa. W tym dniu odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa i dowiedziały się jak wielkie znaczenie mają drzewa dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały etapy powstawania papieru już teraz wiedzą, że nie należy marnować papieru dla dobra drzew.